Technická podpora

Montážní návod PIANO

 

Akustické vlastnosti:

Designové akustické panely PIANO napomohou vytvořit akustickou pohodu ve vašem domě nebo kanceláři. Tyto absorbéry zlepšují akustiku místnosti, neboť omezují odrazy zvuku, čímž snižují úroveň hluku a dobu dozvuku. 

Skladba panelu PIANO:

Podkladová deska lišt je tvořena ze syntetických vláken. Navíc obsahuje polyesterová vlákna zpomalující hoření. Tímto splňuje požadavky třídy B1 (ne snadno hořlavé) pro stavební materiály podle DIN 4102-1. Toto je velmi ceněno v komerčních prostorách. Samotná podkladová deska se vyznačuje tvarovou stabilitou a již na první pohled i kvalitním zpracováním. Na trhu se objevují podkladové desky z levných materiálů, které jsou z levných měkkých materiálů které se v ploše vlní a parametricky nemají žádné požární vlastnosti.

Na podkladovou desku jsou ocelovými sponami připevněny  lišty z MDF (vláknité desky) emisní třídy E1. Celých 87% tohoto materiálu pochází z obnovitelných zdrojů . Ta může být přírodní (hnědá) nebo probarvená (černá). Pro výrobu kvalitního nosiče lišt je třeba kvalitní MDF materiál, proto používáme desky s vysokou objemovou hmotností.

Lišty jsou opatřeny výběrovou dýhou ve variantě několika dřevin (dub, smrk, ořech americký, akát, smrk), nebo obaleny folií v černé nebo bílé barvě. Dýhované lišty na černém jádru jsou na hranách broušeny. Je na nich vytvořena fazetka.  

Dýha je po zalisování přebroušena a povrchově upravena tvrdovoskovým olejem, běžně používaným na povrchovou úpravu podlah. Pro povrchovou úpravu je třeba použít kvalitní povrchové úpravy na bázi olejů, které obsahují UV složku. Obyčejné lněné oleje jsou nevyhovující. Kvalitní povrchová úprava dýh zamezuje rychlou oxidaci (žloutnutí dřeva) a zabrání vsakování tekutin a vzniku map na panelech při jejich  potřísnění.

 

Rozměry:

detail kotypanel koty

 

Nechcete se zdržovat zakracováním panelů? Svěřte to odborníkům! Disponujeme moderními technologiemi. Zakrácení je pro nás hračka. Řez tak bude čistý, bez otřepů a navíc volné lišty po odřezání znovu připevníme ocelovými sponkami. Nemusíte tak ztrácet čas jejich fixací pomocí vrutů!

Balení:

Panely jsou baleny do kartonové krabice po 2ks. Hmotnost krabice je 25kg.

Skladování:

Panely je nutno skladovat na suché, rovné podlaze, naskládány plošně na sobě.